"Tylko miłość jest twórcza."

                         św. Maksymilian

 

9 września 2019 r. (XXiV Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, a także za naszą Archidiecezjalną Rozgłośnię – Radio Fara;
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania, o którym słyszeliśmy w poprzednią niedzielę w liście biskupów Polskich;
 3. We wtorek wspomnienie 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy o ofiarach Golgoty Wschodu.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W naszej kaplicy dodatkowo: w poniedziałek modlitwy do św. Michała, we wtorek koronka za konających, w środę do świętego Maksymiliana, w piątek do Najdroższej Krwi
 1. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom, przyjaciołom i odwiedzającym naszą Kaplicę na chwilę modlitwy, nich Pan Jezus hojnie wynagradza i błogosławi
 2. W najbliższy piątek po Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty Najdroższej Krwi Chrystusa

 

8 września 2019 r. (XXIII Niedziela Zwykła)

 

 1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i przywrócić im blask.
 2. W ten dzień we Włocławku wielkie wydarzenie religijne „POLSKA pod KRZYŻEM”. Dla tych którzy zostają w domu czuwanie modlitewne w naszej kaplicy, które rozpocznie się w naszej kaplicy w sobotę o 17.30 bolesną cząstka różańca z rozważaniami, następnie Msza Święta o 18.00.
 3. Z tej okazji Wspólnota Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza na pokutną Drogę Krzyżową „Boso z Jezusem”. Początek o godz. 13.15 przy Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Zagórzu. Droga Krzyżowa zakończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dojazd we własnym zakresie.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty w naszej kaplicy

 

1 września 2019 r. (XXII Niedziela Zwykła)

 

 1. Dziś bolesna 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, módlmy się za tych, którzy stracili życie i prośmy o pokój w naszej Ojczyźnie.
 2. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego jutro specjalne Msze Święte dla dzieci i młodzieży w kościołach parafialnych. U nas Msza Święta rano o godz. 9.00. Z ks. Jakubem i Dyrekcją zapraszamy młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców I Liceum Ogólnokształcącego.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 4. W czwartek adorację prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. Św. Zygmunta Gorazdowskiego
 5. W piątek adoracja w ciszy, na zakończenie modlitwy czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00
 6. Również w piątek po Mszy Świętej spotkanie członków Bractwa Ratowania Dusz od potępienia i czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam!
 7. W sobotę specjalne nabożeństwo maryjne od godziny 17.00. To nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Za tydzień obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

25 sierpnia 2019 r. (XXI Niedziela Zwykła)

 

 1. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święte o 18:00. Na koniec Eucharystii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 2. Przy tej okazji rozpoczniemy także diecezjalną nowennę w intencji nowych powołań.
 3. Poza tym w liturgii wspominamy w tym tygodniu:
 • we wtorek św. Monikę,
 • w środę św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła,
 • w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 1. W sobotę od 10:00 Pielgrzymka Osób Starszych i Chorych do Kalwarii Pacławskiej.
 2. Za tydzień Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Dziękując za ofiarną postawę Bohaterów, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny
 3. Za tydzień także pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, przed każdą Mszą Świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy.
 4. Za tydzień w poniedziałek Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zachęcam do spowiedzi świętej uczniów, rodziców i wychowawców. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. Możliwość prenumeraty prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Szczegóły i zapisy w zakrystii
 6. Chętnych zapraszam do czytania czytań mszalnychi śpiewania psalmu podczas Mszy Świętej w niedzielę i dni powszednie. Zachęcam także do służby przy ołtarzu. Dla chłopców to dobra szkoła męskiej pobożności i charakteru. Za każdą posługę na rzecz naszej wspólnoty z serca płynące: Bóg zapłać!

18 sierpnia 2019 r. (XX Niedziela Zwykła)

 

 1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie niesie – tak wielu osobom w naszej Ojczyźnie – nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
 2. W piątek Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, w nawiązaniu do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow prowadzącego wprost do IV rozbioru Polski. Módlmy się za polityków i rządzących.
 3. W liturgii w tym tygodniu: wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, środa – św. Piusa X, papieża, czwartek – NMP Królowej, sobota – św. Bartłomieja.
 4. Za tydzień w Markowej 36 Dożynki naszej Archidiecezji.
 5. 31 sierpnia odbędzie się pielgrzymka ludzi chorych i starszych do Kalwarii Pacławskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zapisy w parafii farnej.
 6. Wczoraj swoje imieniny obchodził ks. Jacek Michno, otoczmy Go naszymi modlitwami, przyzywając Bożej opieki nad nim w posłudze proboszcza w parafii Chrystusa Króla.
 7. Zapraszam do modlitwy w poniedziałek do świętego Michała Archanioła, we wtorek z bractwem ratowania dusz przed potępieniem, w środę w nowennie do św. Ojca Maksymiliana.

 

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

11.08.2019r.

W środę wspomnienie św. Ojca Maksymiliana, którego uczciliśmy przed miesiącem podczas uroczystego odpustu. Pamiętajmy tego  dnia o naszym patronie i liczniej nawiedźmy naszą świątynię.

W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 9.00. oraz 10.30. Podczas liturgii obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

Serdecznie  dziekuję za błogosławiony czas pobytu w tej wspólnocie przez ostatnie trzy lata. Powierzam Was mojej osobistej modlitwie. Z tydzień w niedzielę przywitanie ks. Michała Kozaka. Otoczcie Go modlitewną opieką i przymijcie życzliwie.

Wszystkim tutaj zgromadzonym życzymy błogosławionego świętowania dnia pańskiego.

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

4.08.2019r.

Wszystkim tutaj zgromadzonym życzymy spokojnej niedzieli.

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

31.07.2019r.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest szczególnym wołaniem o  trzeźwość w polskim narodzie.
 2. w czwartek wystawienie Najświetszego Sakramentu od godz. 17.00. Adoraccję prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.
 3. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.15. Po Mszy Świętej wystwienie Najświetszego Sakramentu oraz Litania do  Serca Pana Jezusa.
 4. W I sobotę o godz. 17.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Wszystkim uczestnikom tej świętej liturgii życzymy spokojnej niedzieli.

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

Wielkie podziękowania!!!

Za nami odpust ku  czci św. Ojca Maksymiliana oraz piknik  ogrodowy.

Chcemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji ważnych dla  naszej wspólnoty wydarzeń.

Przede wszystkim całej wspólnocie gromadzącej się przy naszej kaplicy za udział w wydarzeniach duchowych oraz wspólnotowych. Za każdy słodki upominek, który znalazł się na piknikowym stole. Za szczere i otwarte budowanie wspólnoty.

Serdeczne podziękowania dla Kółka Rolniczego za ich zaangażowanie na rzecz pikniku. Zakup produktów kulinarnych oraz piękny bukiet kwiatów będących warazem wdzięcznosci za to co nam daje ziemia.

Wielkie wyrazy wdzięczności dla Członków Rady Dzielnicy, za wytrwałe poszukiwanie sponsorów oraz budowanie radosnej atmosfery.

Z serca płynące wyrazy wdzięcznosci dla Weroniki i Wojciecha a także Ernesta za ich muzyczny wkład w wydarzenia piknikowe. Za to, że swym śpiewem i talentem muzycznym ubogacili to nasze spotkanie.

Na zakończenie  trzeba dopowiedzieć krótko: "Dobrze, że jesteście!!!"

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

Odpust św. Maksymiliana

14.07.2019r.

galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/GUrQ3dfvqRd434KM9

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XV Niedziela zwykła

14.07.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy nasz parafialny odpust. Niech św. Ojciec Maksymilian nas prowadzi i wstawia się za nami u Boga w codziennym życiu.
 2. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi za posługę słowa i już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługi w naszej kaplicy.
 3. W przyszłą niedzielę po mszach świetych obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców. Ofiary składane z tej okazji przekażemy na cele misyjne.
 4. Dzisiaj po południ przeżywamy nasz piknik ogrodowy. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 5. Wszystkim tutaj zgromadzonym zyczymy obfitości Bożych darów i udzielamy z serca płynącego błogosławieństwa.

 innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent 

ODPUST I PIKNIK OGRODOWY

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 14 lipca 2019r.

10.30.

Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Michała Kozaka (od 18 sierpnia rektora przy kaplicy św. Maksymiliana)

O godz. 15.00. do 21.00. piknik ogrodowy.

Serdecznie prosimy o przyniesienie dobrego placka lub zakupu opakowania z ciastkami.

Organizatorzy zapewniają kawałek dobrej ciepłej strawy i pyszną kawę.

Przewidziano zabawy dla dzieci.

Oczywiście bawić się będziemy w rytm dobrej muzyki.

Nie może Was zabraknąć.

 innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XIV Niedziela zwykła

7.07.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy nasz odpust połączony z popołudniowym piknikiem ogrodowym. To wydarzenie, które przez ostatnie dwa lata cieszyło się dużym zainteresowaniem. Chcemy podtrzymać piękną tradycję i razem z Wami przeżywać te  wydarzenia. O godz. 10.30. uroczysta suma odpustowa. Przewodniczył jej będzie ks. Michał Kozak, który od 18 sierpnia przejmie obowiązki duszpasterskie w naszej kaplicy. Otoczmy Go naszą wspólna modlitwą. Od godz. 15.00. do 21.00. przeżywać będziemy piknik ogrodowy. Formuła spotkania jak w poprzednie lata. Tych, którzy wybiorą się na nasze spotkanie prosimy aby przynieśli trochę słodkości (upiekli dobry placek lub ciastka, itp.) Organizatorzy, a więc Kółko Rolnicze, które nas wspiera, Rada Dzielnicy oraz Rektorat św. Maksymiliana zapewniają dobrą zabawę, niezapomniane przeżycia oraz ciepły posiłek. W programioe przewidziano także zabawy integracyjne dla  dzieci oraz małą rywalizację sportową. Przygotujcie takżę wygodne buty albowiem jak co roku towarzyszył nam będzie zespół muzyczny i przewidujemy tańce do godz. 21.00. Zapraszamy całym sercem. Niech św. Maksymilian, którego uczcimy, co prawda z miesięcznym wyprzedzeniem, otoczy nas swoją szczególna opieką.
 2. W tym tygodniu pamiętajmy o poniedziałkowym spotkaniu ze św. Michałem Archaniołem, wtorkowych modlitwach Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem, środowej nowennie do św. Ojca Maksymiliana czy piątkowych modlitwach Wspólnoty Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
 3. Przez cały miesiąc lipiec pamiętamy o Przenajdroższej Krwi Chrystusa odmawiając Litanię.
 4. Wszystkim tutaj zgromadzonym pragniemy życzyć spokojnej i błogosławionej niedzieli.

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

 

XIII Niedziela zwykła

30.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Kończymy dzisiaj nabożeństwa czerwcowe.
 2. O jutra rozpoczynamy miesiąc lipiec, który w tradycji Kościoła jest czasem szczególnej czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Z tej racji przez cały miesiąc odmawiać będziemy Litanię do Krwi Chrystusa.
 3. Jutro prosimy o wstawiennictwo św. Michała Archanioła, we wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem a w środę uczcimy naszego Patrona św. Ojca Maksymiliana.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. prowadzona przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.15. a potem nabożeństwo do NSPJ.
 7. W I sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP i wytrwała modlitwa o pokój dla świata. Początek nabożeństwa o godz. 17.00.
 8. Przypominamy że odpust św. Maksymiliana i piknik ogrodowy tego roku wyjątkowo odbędzie się 14 lipca. Szczegóły wydarzenia zostaną podane za tydzień w ogłoszeniach.
 9. Wszystkim tutaj zgromadzonym życzymy spokojnej niedzieli i udzielamy z serca płynącego błogosławieństwa.

 

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

XII Niedziela zwykła

23.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy Rodziny do udziału w tym wydarzeniu.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara mszalna przeznaczona zostanie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Przez cały tydzień pamiętamy o Sercu Pana Jezusa odmawiając Litanię.

W poniedziałek przywołujemy św. Michała Archanioła, we wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem a potem spotkanie dla członków bractwa na plebanii, w środę modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Maksymiliana.

Tegoroczny piknik ogrodowy odbędzie się 14 lipca. Uczcimy św. Ojca Maksymiliana z miesięcznym wyprzedzeniem z powodu zmian personalnych w naszej wspólnocie. Słowo Boże wygłosi ks. Michał Kozak, który od 17 sierpnia obejmie posługę w naszej  Kaplicy. Już dzisiaj otoczmy Go naszą modlitwą i życzliwością. A co do pikniku, to formuła spotkania jak w poprzednie lata. Zachęcamy tych, którzy się wybiorą do tego aby upiekli smacznego placka lub przynieśli trochę słodyczy. Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę, odrobinę dobrej strawy i tańce do godz. 21.30. Początek pikniku o godz. 15.00.

Wszystkim tutaj zgromadzonym chcemy życzyć spokojnej niedzieli i udzielamy z serca płynącego błogosławieństwa.

 innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Uroczystość Przenajświętszej Trójcy kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. W środę zakończenie roku szkolnego. Życzymy dzieciom i młodzieży wakacyjnego wypoczynku i odkrywania Pana Boga w pięknie otaczającego nas świata.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 9.00. oraz 10.30.
 4. Uroczysta Msza Święta miejsca rozpocznie się o godz. 10.00. w sanockiej farze. Trasa procesji Bożego Ciała z kościoła farnego na sanocką posadę.
 5. W piątek oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Msze Święte w porządku tygodniowym podczas wakacji o godz. 18.00.

 

 innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

 

Niedziela zesłania Ducha Świętego

09.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.
 2. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej pamięci modlitewnej o kapłanach.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. W tym tygodniu pamiętamy o naszych stałych modlitwach: w poniedziałki wzywamy wstawiennictwa św. Michała Archanioła, we wtorki modlitwy Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem, we środy modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Maksymiliana.
 5. Wszystkim tutaj zgromadzonym życzymy spokojnej niedzieli i udzielamy z serca płynacego błogosławieństwa.

 

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

 

Oferta pielgrzymkowa

Ziemi Święta 2020r.

TERMIN:  18 – 25.01. 2020

CENA:  990 PLN +630 USD

 

NIE UJĘTE W CENIE:

 • Dojazd i powrót z lotniska
 • dopłata do pokoju jednoosobowego:190 USD/os.
 • napoje do posiłków,
 • wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, ryba sw Piotra: 130 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela - opłata obligatoryjna

CENA OBEJMUJE:

 • przelot samolotem Rzeszów-Tel Aviv-Rzeszów
 • ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony
  o choroby przewlekłe + OC
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
 • wjazd taksówką na Górę Tabor,
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,

 

Dzień 1,  sb  POLSKA – TEL AVIV 

Przylot do Tel Aviv, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2,  ndz EIN KAREM – YAD VASHEM – G. SYJON

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem.  Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3, pn G. OLIWNA - BETLEJEM

Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Kościół In Galicantu Zwiedzanie

 Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 4, wt    WADI QELT - JERYCHO KACAR EL JAHUD – MORZE MARTWE - QUMRAN – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd do Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5, śr JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6, czw  CEZAREA - HAJFA - G. TABOR – KANA

Śniadanie. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

Dzień 7, pt TABHA - G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM  - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacji ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

Dzień 8, sb  TLV - ODLOT

Śniadanie lub wczesne śniadanie w postaci ciastek, kawy i herbaty. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Rzeszowa o godzinie Zakończenie pielgrzymki.

Zgłoszenia przyjmuje:

ks. Jacek Michno, tel. 604412026, onezym@wp.pl

Zaliczka po zgłoszeniu uczestnictwa  w wysokości 990 zł na niżej podane konto.

Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu (np. min do 16.08.2019)

Wpłaty w PLN:  Bank PKO BP SA:  87 1020 4391 0000 6402 0108 7113

Wpłaty w USD: Bank PKO BP SA: 60 1020 4391 0000 6702 0112 7901,  SWIFT (BIC):  BPKOPLPW


innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech nasze myśli i serce biegną do miejsca gdzie przebywa Jezus. I sami zmierzajmy w tym samym kierunku.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec odmawiać będziemy Litanię do Najświetszego Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek modlitwy do św. Michała Archanioła, we wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem, w środę modlitwy do św. Ojca Maksymiliana, w piątek modlitwy Bractwa ratowania dusz przed wiecznym potępieniem.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
 5. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Z racji I piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt oddania Sercu Jezusa całego rodzaju ludzkiego.
 6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 7. Wszystkim tutaj zgromadzonym życzymy spokojnej niedzieli i udzielamy z serca płynącego błogosławieństwa.

 

innocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocentinnocent

 

I SOBOTA MIESIĄCA

2.06.2019r.